Şirket Profili

Arıtaş 1976 yılında İstanbul'da su arıtma sistemleri üretimi ile faliyete başlamıştır. 1980 yılından beri su arıtma sistemlerinin yanı sıra kriyojenik sektörüne de girerek , kriyojenik basınçlı kap üretimine başlamış ve 1980lerinde sonunda basınçlı kap üretimi Arıtaş'ın ana iş kolu haline gelmiştir.

Kurulduğu günden itibaren Arıtaş'ın amaçı her zaman öncelikle müşteri memniyeti ve sürekli büyüme olmuştur. Bu amaçlar doğrultusunda Arıtaş her zaman müşterilerini iş ortakları olarak görmüş ve  bu sayede dünyada 75den fazla ülkeye ulaşmıştır. Üretiminin yaklaşık %90'ni ihraç eden Arıtaş, Avrupa, Afrika ve Amerika'da kriyojenik pazarında önemli bir konuma gelmiştir.

 

Arıtaş 85.000m² alana sahip Bandırma fabrikasında operasyonlarını sürdürmekte,1m³’ten 1200m³'e kadar LIN/LOX/LAR, LCO2, LN2O ve LNG tankları üretmektedir.  

Website With Lightbox

 

2019 Temmuz ayı itibariyle Hollanda menşeli bir endüstriyel holding şirketi olan Broadview Energy Solutions B.V.’nin Arıtaş’ın tüm hisselerini satın almıştır. Arıtaş, kendi yönetimine sahip bir şirket olarak operasyonlarına devam etmekte iken; Broadview Energy Soltions B.V. Arıtaş'ın kriyojenik basınçlı kap üretimi pazarında lider bir konuma ulaşması için, Arıtaş'ı kısa ve uzun vadeli planlar ile desteklemektedir.

Arıtaş kriyojenik depolama tankları, semi treyler,buharlaştırıcı, LNG ve LCNG dolum istasyonları, gemi uygulamaları için LNG yakıt tankları üretmekte ve teknik destek vermektedir.

 

ARITAS specializes in all kinds of cryogenic vessels & systems; and exports 90% of its production to more than 75 countries worldwide.